Nederlands marineschip verliest 4000 liter smeerolie in Oostzee
Het Nederlandse marineschip Zr.Ms. De Zeven Provinciën heeft afgelopen maand ongeveer 4000 liter smeerolie verloren. Dat gebeurde in de Oostzee, waar het fregat deel uitmaakte van het Navo-vlootverband Standing Nato Maritime Group 1 (SNMG1), meldt het ministerie van Defensie.
De Navo-flitsmacht bestaat al sinds 2003, maar is dit jaar wegens de Russische inval in Oekraïne voor het eerst geactiveerd voor de collectieve verdediging van het bondgenootschap.
Omdat de olie in kleine delen weglekte, viel het lek niet direct op. De bemanning merkte de lekkage pas op toen al duizenden liters olie waren weggevloeid. Het lek is vervolgens gedicht. de oorzaak ervan is nog niet bekend. Het schip ligt inmiddels in Lissabon voor een havenbezoek.
SNMG1 is voornamelijk actief op de noordelijke Atlantische Oceaan, de Noordzee en de Oostzee. Nederland voert heel 2022 het commando over de maritieme taakgroep. De leiding ligt bij commandeur Ad van de Sande. Van de flitsmacht moet een afschrikkende werking richting Rusland uitgaan, zei Navo-baas Jens Stoltenberg in februari.
Zr. Ms. De Zeven Provinciën heeft de afgelopen maand zo’n 4.000 liter smeerolie verloren in onder meer de Baltische Zee. Dat gebeurde tijdens zijn inzet voor de Standing NATO Maritime Group 1 (SNMG1).https://t.co/LUYiTNXEp7 pic.twitter.com/GMVIj1111i
— Ministerie van Defensie (@Defensie) 23 mei 2022