Geschokte reacties op 'laffe aanval' in Londen
Regeringsleiders en Britse politici hebben geschokt gereageerd op de terroristische aanvallen in Londen zaterdagavond. De Britse premier Theresa May sprak zaterdagnacht haar dank uit aan de politiemensen en andere hulpdiensten die op de plaats des onheils aan het werk zijn. 'Onze gedachten zijn bij degenen die bij dit verschrikkelijke incident betrokken zijn', aldus May.
Oppositieleider Jeremy Corbyn spreekt van 'brute en schokkende incidenten'. Zijn gedachten gaan uit naar de slachtoffers en hun families. Ook de Schotse premier Nicola Sturgeon en de leider van de Liberal Democrats, Tim Farron, melden dat op Twitter. Zij spreken van 'gruwelijke' en 'vreselijke' gebeurtenissen.
De burgemeester van Londen, Sadiq Khan, omschreef de aanslag als een 'moedwillige en laffe aanval op onschuldige Londenaren'.
Voormalig UKIP-leider Nigel Farage zei dat hij vlakbij London Bridge was toen het incident gebeurde. 'Lijkt op een nieuwe ramp', twitterde hij vlak na de eerste berichtgeving.
Brutal and shocking incidents reported in London. My thoughts are with the victims and their families. Thank you to the emergency services.
— Jeremy Corbyn (@jeremycorbyn) 2 juni 2017
Reactie Trump
Ook de Amerikaanse president Donald Trump werd geïnformeerd over de aanslagen. Via Twitter bood hij Londen en het Verenigd Koninkrijk de hulp aan van de Verenigde Staten. Ook pleitte hij opnieuw voor een inreisverbod voor inwoners van zes moslimlanden, als 'extra veiligheidsniveau'. Amerikaanse rechters hebben al verschillende keren een stokje gestoken voor zo'n inreisverbod.
Bert Koenders sprak op Twitter van 'hartverscheurende gebeurtenissen in Londen die vreselijke herinneringen uit het verleden doen herleven. Gedachten zijn bij de Britten. Mijn oprechte medeleven.' De demissionair minister van Buitenlandse Zaken is momenteel in de Verenigde Staten waar hij eerder op de dag een speech gaf op de universiteit Harvard.
We need to be smart, vigilant and tough. We need the courts to give us back our rights. We need the Travel Ban as an extra level of safety!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 2 juni 2017
FM Koenders: 'Heart wrecking events in London revive horrific memories of the past. Thoughts are with the British. My sincerest condolences'
— Netherlands ¿¿¿¿ MFA (@DutchMFA) 3 juni 2017