Plofkraak Osdorpplein en poging op Oostelijke Handelskade
Bij een bank aan het Osdorppplein in Nieuw-West heeft in de nacht van zondag op maandag een plofkraak plaatsgevonden.
Het is niet bekend of er geld is buitgemaakt. De politie doet onderzoek, de Teamleider Explosieven Veiligheid (TEV) is ingeschakeld.
Eerder die nacht was elders in de stad een poging tot een plofkraak. Hier betrof het een poging tot kraak op de Oostelijke Handelskade in Oost. Dat betekent dat er geen explosief is afgegaan.
De politie doet onderzoek naar een mogelijke verband tussen de twee plofkraken. Ze gaan er niet vanuit omdat er verschillende werkwijzen zijn gebruikt.
In verband met een plofkraak bij een bank op het Osdorpplein in #Amsterdam stelt de politie een onderzoek in. Teamleider Explosieven Veiligheid (TEV) gaat ter plaatse. Eerder in de nacht was een poging plofkraak op de Oostelijke Handelskade. Later vandaag meer informatie.
— Politie Amsterdam eo (@Politie_Adam) 13 april 2020