Nieuws
Militaire vliegoefening boven Amsterdam
Amsterdammers vroegen zich woensdagochtend af waarom er grote helikopters boven de stad vlogen. Het ging om een training van de Koninklijke Luchtmacht met twee Chinook helikopters.
De helikopters waren vooral boven het IJ te zien. De kop van Java stond woensdagochtend vol met tenten en voertuigen, terwijl de helikopters voorlangs vlogen.
Bijzondere vliegbewegingen van twee marine helicopters boven het IJ in Amsterdam pic.twitter.com/hktxUTyvt0
— Pieter Cortenbach (@cortenbach) 7 juli 2021
Op meerdere locaties in Nederland, waaronder Amsterdam, wordt getraind om met de Chinook helikopters te landen op ‘relatief onbekend terrein’, kondigde de Defensie Helikopter Commando dinsdag aan op Twitter.
Een Chinook is een middelzware transporthelikopter, geschikt voor het vervoeren van troepen, materiaal en wapens.
Vandaag en morgen trainen twee #Chinook #transporthelikopters op meerdere locaties in NL waarbij er getraind wordt om te landen op relatief onbekend terrein. #watvliegter @gemeentealtena @gemeentedenhaag @amsterdamnl @gemeentesoest pic.twitter.com/KMWVytOMZP
— DHC Luchtmacht (@dhcluchtmacht) 6 juli 2021